Francois Venter: Rowling Winner & A Division Nett Winner
Rashid Limbada: B Division Nett Winner
Alwyn Van Der Walt: B Division Gross Winner
Pieter De La Rey: A Division Nett Runner Up
Stan Johnson: B Division Nett Runner Up
Jacques Beket: C Division Winner
Pieter Albrecht: Seniors Winner
Hannes Strooh: Club Champion 2021
Michael Potgieter: A Division Gross Third

Saturday 13.03.2021 + Sunday 14.03.2021

Men’s Club Champs

Sunday Nett Winner Willem Gresse 72
Saturday Nett Winner Combri Van Der Westhuizen 65
Rowling Winner Francois Venter 158
Seniors Winner Pieter Albrecht 154
C Division Third Doug Poole 66 pts
C Division Runner Up Kean Jooste 67 pts
C Division Winner Jacques Beket 67 pts c/o
B Division Nett Third Pieter Viljoen 144
B Division Nett Runner Up Stan Johnson 143
B Division Nett Winner Rachid Limbada 142
B Division Gross Third Divan Coetzee 173
B Division Gross Runner Up Frikkie Streicher 172
B Division Gross Winner Alwyn Van Der Walt 172 play-off
A Division Nett Third Themba Mthembu 147
A Division Nett Runner Up Pieter De La Rey 144
A Division Nett Winner Francois Venter 140
A Division Gross Third Michael Potgieter 149
A Division Runner Up Simon Du Plooy 141
Club Champion 2021 Hannes Strooh 138

Saturday 06.03.2021 + Sunday 07.03.2021

Ladies Club Champs

Score Description Player
63 (29+34) Copper Stableford Runner-up Charmaine Cornelissen
66 (37+29) Copper Stableford Winner Rita Wilken
154 (81+73) Bronze Nett Runner-up Michelle Edwards
149 (76+73) Bronze Nett Winner Leone Brandt
197 (100+97) Bronze Gros Runner-up Christine Els
197 (100+97) c/o Bronze Gross Winner Janetta Freeman
161 (79+82) Silver Nett Runner-up Retha White
154 (78+76) Silver Nett Winner Ilse Van Zyl
195 (104+91) Silver Gross Runner-up Loraine Smit
181 (90+91) Silver Gross Winner Elaine Caldeira
83 c/o Staatmaker Cup Elaine Caldeira
161 (76+85) Molly Long Cup Leone Brandt

Club Champs 2020

H Strooh – 2020 Men’s Club Champion

M Steenkamp – B Division Gross Winner

G Ganas – C Division Winner

L Louw – Seniors Winner

C Dalton – Ladies Silver Division Winner

C De Smidt – Ladies Bronze Division Winner

E Reynolds – Ladies Copper Division Winner

Score Description Player
139 (70+69) 2020 Men’s Club Champion H Strooh
140 (70+70) A Division Gross Runner UP S Du Plooy
146 (77+69) A Division Gross Third A Zweep
139 (70+69) A Division Nett Winner R Beyers
142 (69+73) A Division Nett Runner Up W Richards
144 (73+71) A Division Nett Third Z Ladiera
161 (83+78) B Division Gross Winner M Steenkamp
167 (88+79) B Division Gross Runner Up J Troskie
168 (83+85) B Division Gross Third J Nightingale
138 (69+69) B Division Nett Winner F Blom
143 (75+68) B Division Nett Runner Up C Vawda
147 (72+75) B Division Nett Third G Hutchinson
65 Stb Pts (31+34) C Division Winner G Ganas
64 Stb Pts (34+30) C Division Runner Up L Moodley
63 Stb Pts (28+35) C Division Third B Adlam
69 (Count out) Saturday Best Nett D Kruger
72 (Count Out) Sunday Best Nett M Els
164 (79+85) Rowlings Trophy W Joko
155 (76+79) Seniors Winner L Louw
176 Ladies Silver Division Winner C Dalton
148 Ladies Silver Division Nett Winner L Brandt
189 Ladies Bronze Division Winner C De Smidt
141 Ladies Bronze Division Nett Winner M Edwards
74 Stb Pts Ladies Copper Division Winner E Reynolds
Molly Long Cup C De Smidt